Zatruwanie organizmu

Organizm człowieka jest w dzisiejszych czasach bardzo narażony na toksyny i ich niekorzystny wpływ na zdrowie. Spaliny samochodowe, dym papierosowy, klimatyzacje czy chemiczne odczynniki towarzyszą nam na każym kroku.Powodują one wiele dolegliwości, więc warto zastanowić się na tym, jak można pozbyć się ich z organizmu. Niezbędne jest przede wszystkim oczyszczanie go przy pomocy odpowiednich preparatów czy też prawidłowo dobranej diety bogatej w błonnik.

W ciągu roku organizm człowieka potrafi zgromadzić nawet do 8 kg toksyn.

toxins

Skąd się biorą toksyny w naszym ciele?

Toksyny absorbujemy wraz z pożywieniem, wodą pitną i powietrzem. Organizm nie jest w stanie przetworzyć tak dużej ilości szkodliwych substancji dostarczanych z zewnątrz, dlatego część toksyn odkłada się w organizmie. Nabłonek jelita, który nie posiada wystarczającej flory bakteryjnej, przepuszcza szkodliwe substancje do krwiobiegu.

Jak oczyścić organizm?

Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane pory skóry ewoluują w nieestetyczne krostki? Jeśli dochodzą do tego problemy trawienne diagnoza wydaje się jasna.  W twoim organizmie zalegają toksyny. Czas się ich pozbyć. W ciągu roku warto przeprowadzić 4 kuracje oczyszczające, których celem jest usprawnienie procesów eliminacji toksyn zachodzących w ciele.

Na czym polega oczyszczanie organizmu?

Oczyszczanie organizmu z toksyn polega na wsparciu pracy organów odpowiedzialnych za detoksykację organizmu (np. wątroby), przyspieszeniu i ułatwieniu procesu wydalania szkodliwych związków z organizmu (przez pory w skórze, kał i mocz).
Sposoby oczyszczania organizmu

fajfkaDieta. Naturalne metody oczyszczania organizmu polegają na stosowaniu odpowiedniej diety. Zaleca się spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, najlepiej ekologicznych. Większość pestycydów znajduje się w skórkach warzyw i owoców, dlatego lepiej je usuwać. Spożywanie dużych ilości produktów zbożowych bogatych w błonnik przyspiesza proces wydalania toksyn z organizmu. Pracę jelit wspomagają produkty mleczne, zwłaszcza jogurt, które regulują naturalną florę bakteryjną.

fajfkaPicie dużej ilości płynów.Przy detoksykacji organizmu zalecane jest picie dużej ilości płynów, zwłaszcza wody miegazowanej oraz czerwonej i zielonej herbaty.

fajfkaNiektórzy polecają codzienne picie szklanki soku z czarnej rzepy bądź napary z łopianu lub fiolka, które odbudowują komórki wątroby.

fajfkaNa czas kuracji, a najlepiej całkowicie, zrezygnuj z palenia papierosów oraz picia alkoholu. Kawa również nie jest wskazana.

fajfka Sauna. Wizyty w saunie pomagają usunąć toksyny z organizmu. Szkodliwe substancje wydalamy przez pory w skórze wraz z potem.

fajfkaAktywność fizyczna. Proces detoksykacji wspomaga ruch. Dlatego ćwicz regularnie oraz zażywaj codziennych spacerów.

fajfkaOczyszczanie organizmu ziołami. Oczyszczanie organizmu z toksyn pomaga zachować zdrowie na dłużej. Detoksykację można przeprowadzić za pomocą ziół, które zwiększają tempo przemiany…Więcej …

fajfkaTerapię można przeprowadzić przy użyciu środków naturalnych, takich jak: zielona herbata, kuracja ziołowa, woda z cytryną, dieta obfitująca w warzywa czy użyciem środków naturalnych lub ziołowych.  Więcej …

ZdjęcieherbatyShutterstock

jejswiat.pl